Kamajäätis

Kama on suvisel ajal, kui väljas ei ole mitte enam 30, vaid 34 kraadi sooja ja ükski tuuleõhk ei liigu, asendamatu toit. Kellele maitseb piima ja tiba soolaga (tõesti-tõesti!), kellele keefiri ja suhkruga. Kuna mina olen korralik maiasmokk ja lurri ei kannata, lisan sinna juurde veel törtsu hapukoort kah. Pärast hakkab kohe parem. Kui kama on hea, siis peaks ta ka külmutatud kujul kõlbama. Jahutab veelgi enam:). Ega siis muud kui kama külma!

200 ml vahukoort
0,75 dl suhkrut
250 g hapukoort
2 dl keefiri
vanillsuhkrut
3-4 sl kama

Koor vahustada suhkruga pehmeks vahuks, lisada teised ained. Kamajahu panna juurde maitse järgi, kui saab liiga palju, muutub jäätis kuidagi kuivaks ja pole enam kreemine. Valmis segu on tegelikult supermõnus, kui lisada veidi želatiini, saab laheda tarretatud koogikreemi.
Koogist võib ju unistada, mina panin kamasegu igatahes jäätisemasinasse. Pärast paariks tunniks veel sügavkülma ja oligi söömiskõlbulik. Veidi vaarikaid või kirsimoosi ka peale ja küll oli mõnus aias puude all maiustada.

Kommentaarid

Mustikas ütles …
Oi,kuidas ma fännan Sinu blogi. See on nagu koor hommikukohvile. See äratundmine:esimene kartul või õis, maasikas või kalaigatsus. Issand, kogu see rääbise jutt...ja siis mõtled, et elame tegelikult täpselt samamoodi, olgu siis Harjumaal või Lõuna-Eestis. Need, kes peenemalt mõtlevad, mõelgugi, aga mina unustasin jälle oma külapoest kama ostmata...:D
Aet Trisberg ütles …
Pärs huvitav retsept jäätise jaoks. Olen ise ka kamajäätist teinud, retseptki blogis, kuid ma ei jäänud väga rahule. Kas hapukoore ja keefiri hapusust on jäätises ka tunda?
Ülle ütles …
Aitäh Mustikas nii südamliku kommentaari eest! Nurr tuli kohe peale:).

Aedale vastuseks, et ma algul ka pelgasin hapukoore ja keefiri lisamist jäätisele, tundus kuidagi imelik. Tegelikult nad ikka jätavad küll hapukat mekki. Parem on see jäätis siiski samal päeval ära süüa, näiteks järgmisel päeval ta ei kannata enam hästi pallide tegemist, kipub murenema. Mitte et see maitset kuidagi rikuks, aga serveerimine kipub kannatama, kui see muidugi oluline on:).

Populaarsed postitused

Kartuli-tangupuder ehk mulgipuder

Toorjuustukook laimi ja valge šokolaadiga Key lime pie jälgedes

Moskva saiad, heldimusega Jõe baarile mõeldes