Kuidas korvpall kahjustab tervist

Tänane päev, mis oli igatpidi tore ja päikest täis, lõppes kaunis tobedalt.

Kuna mul oli õhtul üle tüki aja rahulikku vaba aega, kavatsesin teises linna otsas mõned asjad ära ajada ja muidu mõttelises "to-do-listis" olevatele tegemistele linnukesed kasti "tehtud" kirja saada. Aga võta näpust! Vähe sellest, et meil on maja ümber tänu remondile päris korralik tohuvabohu, otsustati spordihoones ka rahvusvahelist korvpalli mängida. Ma saan aru küll, et vaenlast üle tänava tuleb tunda ehk siis olla mängude graafikuga kursis, et planeerida kodust välja ja koju saamist, aga ma ei tulnud selle pealegi, et juba oktoobris toimuvad Balti korvpalliliiga mängud. Autode arvust on kohe näha, kas on hea mäng või mitte. Kuna terve tänav oli sentimeeterhaaval täis pikitud, järelikult pidi hea mäng olema! Kui see mind vaid lohutanud oleks. Õnneks polnud ju tegemist hädavajaliku sõiduga, aga kui oleks olnud... Ilmselt pidanuks kutsuma politsei, sest selle bloki  põhjustanud sinine väikebuss ei olnud päris täpselt seal, kus ta võinuks olla, eeskirjadega ta küll otse vastuollu ei läinud, heade tavadega aga küll.

Ja nii ei jäänudki muud üle, kui võtta ette klassikalise tiramisu valmistamine, mille jaoks ma juba tükk aega vaimu valmis sättisin.
Retsept pärineb juhuslikult riiulilt leitud raamatust "Klassikaline Itaalia köök", tõlgitud eesti keelde 1999. Kogused on kohandatud 4 sööjale.

250 g mascarponet
2 suuremat muna
2 sl suhkrut
1 dl kanget kohvi
2 sl kanget alkoholi (tume rumm oleks parim)
õhulisi biskviitküpsiseid (Savoiardi, Ladyfingers, Keeleke, vms.)
kakaopulbrit

Kõigepealt valmistada kange kohv ja panna jahtuma. Munakollased mikserdada suhkruga heledaks tihkeks vahuks, teises kausis vahustada munavalged tugevaks vahuks, kolmandas mikserdada mascarpone ühtlasemaks. Lõpuks segada munavahud ja kreemjuust kokku õhuliseks kreemiks.
Kasta küpsised hetkeks kohvi ja alkoholi segusse ja asetada kreemiga kihiti kas suuremasse nõusse või portsjonvormidesse. Kui kuhjad valmis, sõeluda peale kakaopulbrit.
Kõige õigem oleks lasta magustoidul üle öö külmkapis seista, et maitsed ühtlustuks, kuid "hädaolukorras" piisab ka paarist-kolmest tunnist.

Näe, kui korvpalli poleks olnud, jäänuks lisakalorid tulemata. Seega korvpall kahjustab tervist, see on enam kui kindel:):):).

Kommentaarid

sf ütles …
Sport on üldse kahjulik - juba vanarahva tarkus ütleb,et sportides iga päev, lood eeldused sellele, et surres oled täiesti terve :P

Populaarsed postitused

Kartuli-tangupuder ehk mulgipuder

Toorjuustukook laimi ja valge šokolaadiga Key lime pie jälgedes

Karulaugu asendajast Lõuna-Eestis